W derbach lepsza Sparta [FOTO]

2014-05-18

Wczoraj na stadionie im. Stanisława Kurowskiego w Szamotułach Sparta gościła Klosa Gałowo. Przed meczem  Dominik Rzeszowski otrzymał pamiątkową statuetkę za 100-mecz  w barwach Sparty. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 15 maja br. Janusza Krupskiego wieloletniego lekarza klubowego i radnego MiG  Szamotuły.

Mecz XXI kolejki Poznańskiej Klasy Okręgowej- grupa zachód pomiędzy Spartą a Kłosem  został rozegrany wczoraj na stadionie przy Sportowej.  Derby gminy zapowiadały wielkie emocje, po dobrych występach  obu drużyn w XX kolejce.  Sobotnie spotkanie, nie było porywającym widowiskiem. Obie drużyny wypracowały sobie  po klika dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ale tylko Sparcie  udało się umieścić
dwuktotnie piłkę w siatce. Wygrała Sparta 2-0 (1-0) po bramkach Jakuba Paździerskiego w 12 i 65 min. Kłos zagrał wczoraj  dużo lepiej niż jesienią w Gałowie, pomimo braku czterech podstawowych zawodników  w niczym nie ustępowali  miejscowym. Gościom zdecydowanie zabrakło wczoraj szczęścia, wynik był otwarty do momentu utraty drugiego gola, po dynamicznej akcji Pażdzierskiego.

Dawno już ławka Sparty nie była tak liczna jak wczoraj. Do gry po dziewięciu miesiącach leczenia kontuzji powrócił  Jarek Michalski,  na boisko wybiegł w końcowych minutach meczu.