Zawodniczki UKS Szamotulanin, które przed kilku dniami wywalczyły awans do siatkarskiej II ligi kobiet spotkały się w hali „Wacław” ze starostą Beatą Hanyżak i burmistrzem Włodzimierzem Kaczmarkiem.

.....

Wspaniała historia pisze się na 25 lecie klubu Szamotulanina zostajemy Mistrzem 3 ligi kobiet w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie uzyskujemy awans do 2 ligi kobiet rozgrywek centralnych.


.....

Ograniczenia z jakimi obecnie boryka się całe społeczeństwo są szczególnie dotkliwe dla dzieci. Zamknięte szkoły przeszły na tryb pracy zdalnej. Niestety dostęp do komputerów nie jest powszechny i wciąż zdarzają się domy, w których brakuje takiego sprzętu lub też – w przypadku rodzin wielodzietnych – jest go za mało.

Fundacja Amicis, wspierana przez Grupę Amica, postanowiła wspomóc w tym zakresie szkoły oraz uczniów z Wronek i okolic.
- Fundacja na co dzień pomaga szkołom oraz organizacjom zrzeszającym młodzież i rozwijającym ich talenty.

.....

Bardzo dziękuję za stosowanie zasad bezpieczeństwa, wprowadzonych w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-COV-2. Dziękuję za Państwa odpowiedzialną, pełną empatii i zrozumienia postawę. Niestety zagrożenie rozprzestrzeniania się SARS-COV-2...

.....

40 tysięcy złotych na rzecz Szpitala Powiatowego w Szamotułach. 15 pralek, 13 suszarek, 9 chłodziarek, 4 zamrażarki, 2 kuchenki mikrofalowe, dziesiątki sztuk małego AGD oraz inne wsparcie rzeczowe dla szpitali z całej Polski. To wsparcie, jakiego Grupa Amica udzieliła do dzisiaj placówkom medycznym z Wielkopolski i całego kraju ramach walki z koronawirusem.

Wydarzenia z ostatnich miesięcy postawiły wszystkich w trudnej sytuacji, dlatego tak ważne jest, aby wspierać się wzajemnie podczas przeciwdziałania i zwalczania epidemii. Amica postanowiła pomóc tym, którzy zdrowie innych przekładają nad swoje, i przekazała potrzebującym placówkom medycznym wsparcie, które ułatwi walkę z chorobą...

.....

Przypada dziś 15. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Papież Polak, człowiek wielkiego zaufania Panu Bogu i Maryi. To patron na trudne czasy. Teraz, kiedy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, modlitwa do św. Jana Pawła II może być dla nas wielką pomocą.

Św. Jan Paweł II – Papież, który wielkimi literami zapisał się nie tylko na kartach historii, ale i w sercach wielu ludzi. Papież Polak to patron szczególnie na dzisiejsze czasy, kiedy świat zmaga się z pandemią – mówi o. Tarsycjusz Bukowski, rzecznik Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

.....

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie.

Zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR tzn.:
- ograniczona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych oraz centrali ARiMR - jednostki te pracują bez kontaktu z interesantami;

.....

Zostań w domu! Apel skierowany jest w szczególności do osób starszych i schorowanych, dla których ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem jest największe. Co jednak z tymi, którzy z domu wyjść muszą?

„Obawiacie się o swoje zdrowie i wolicie pozostać w domu? Macie problem ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem zwierzaka lub zakupem lekarstw w aptece? Znacie kogoś, kto może potrzebować takiej pomocy? Zgłoście się do nas!” – czytamy na plakacie. Początkowo oddolna inicjatywa przeradza się w zorganizowaną akcję.
- Swoje działania kierujemy do osób, które z różnych powodów powinny pozostać w domu na czas zagrożenia epidemicznego – mówi Anna Sobol, przedstawicielka organizacji pozarządowych.

.....

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, do 29 marca, zostaje udzielona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.: osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem – napisali biskupi w komunikacie wydanym po czwartkowym posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Pełna treść komunikatu:
https://www.niedziela.pl/…/5…/KEP-zaleca-w-kosciolach-srodki
.....

Wczoraj, 18 lutego 2020 r. w szpitalu powiatowym w Szamotułach Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oficjalnie przekazali Pacjentom nowy tomograf komputerowy. W uroczystości wzięli udział także posłowie i senator RP a także wiceminister Spraw Zagranicznych RP Szymon Szynkowski vel Sęk.

Pacjenci i lekarze - korzystają z urządzenia już od połowy stycznia. 64-rzędowy tomograf komputerowy zastąpił dotychczas wykorzystywany 4-rzędowy aparat, co zapewnia aż 16-krotnie dokładniejszą diagnostykę. Urządzenie przekazane szamotulskiemu szpitalowi jest jednym z najnowocześniejszych w Wielkopolsce, zwiększa bezpieczeństwo Pacjentów.

.....

Strona 1 z 26 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Odwiedziny: 1 524 227  ,